We reizen jaarlijks met een delegatie Nederlandse Scouts naar Oostenrijk om daar het Vredeslicht in ontvangst te nemen.
Samen met onze ambassadeurs zorgen we voor landelijke verspreiding van het Vredeslicht.

Oostenrijk
20 jaar Vredeslichtreis – Jubileumeditie 2025
Rond de kerstperiode staan veel mensen stil bij vrede, saamhorigheid en het delen van goede wensen. Het Vredeslicht is hier een krachtig symbool van en wordt al twintig jaar in Nederland verspreid door Scouts. In 2025 vieren we dit bijzondere jubileum.
Wist je dat?
1. Het Vredeslicht een van de weinige, zo niet het enige, brandende vlammetje ter wereld is dat per vliegtuig vervoerd mag worden?
2. Wij jaarlijks met een volle bus Nederlandse scouts afreizen naar Oostenrijk.
3. Wij dit jaar ons 20-jarig jubileum vieren.
4. Dat je je als scout ook kan inschrijven om mee te gaan op deze bijzondere reis.
5. Dat je er ook voor kunt kiezen om het Vredeslicht op te halen met je eigen scoutinggroep tijdens onze manifestatie in Utrecht.
6. Dat iedereen mee mag helpen om het vredeslicht te verspreiden.
De Vredeslichtreis 2025
Ook in 2025 zal een Nederlandse delegatie per bus naar Oostenrijk afreizen om het Vredeslicht op te halen. Ook jij kunt dit jaar mee naar Oostenrijk om het vredeslicht op te halen.
Wil je met jouw Scoutinggroep deelnemen aan deze bijzondere traditie en tevens jubileum reis naar Oostenrijk. Schrijf je dan vanaf 1 juli in via de link onderaan deze pagina, want de bus zit altijd snel vol!
Praktische informatie:
Op donderdagavond, vertrekken we met een delegatie van 50 Nederlandse Scouts naar Oostenrijk. We zullen op vrijdag, vroeg in de ochtend, aankomen in het mooie Salzburg waar de dag vrij te besteden is. Op zaterdagochtend zullen we doorreizen naar Linz waar we in de loop van de dag het Vredeslicht in ontvangst mogen nemen. We sluiten de dag af met een gezamenlijke maaltijd voor we met een brandend Vredeslicht weer huiswaarts zullen keren. Onze reis eindigt op de zondag in de ochtend, vanaf dit moment kan het vlammetje langzaamaan beginnen aan zijn reis door Nederland.

Datum + tijd vertrek: Donderdag 4 december 2025, om 20.00 uur
Datum terugkomst: Zondag 7 december 2025, in de ochtend.
Locatie vertrek en terugkomst: Timmermannsweg 75, 5813 AM Ysselsteyn (Limburg)
Kosten p.p.: €220,-
Inbegrepen bij bovenstaande kosten:
1. Busreis heen en terug.
2. Ontbijt op vrijdagochtend.
3. Hostelovernachting van vrijdag op zaterdag inclusief ontbijt.
4. Diner excl. Drinken op de zaterdagavond.
5. Vredeslicht viering Oostenrijk op de zaterdag.
6. Vredeslicht keycord met pasje met alle benodigde informatie.